Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Przeciwnicy budowy bloków chcą żeby miasto odkupiło górki czechowskie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 11 marca 2019 r. o 06:56 Powrót do artykułu
Pytanie referendalne powinno brzmieć: CZY ZGADZACIE SIĘ ODDAĆ 30 ha REKREACYJNYCH TERENÓW MIASTA, ABY PRYWATNA FIRMA ZAROBIŁA NA SAMYM PRZEKSZTAŁCENIU 130 mln zł, W ZAMIAN ODDAJĄC MIASTU KŁOPOTLIWE W UTRZYMANIU NIEUŻYTKI ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech ten Gorczyca wyłoży pieniądze i odkupi teren, a później robi sobie tam park. W****ja mnie te wszystkie stowarzyszenia co kłapią jadaczkami, a później aby ktoś wykładał pieniądze.
Bo najlepiej to się zarządza cudzymi pieniędzmi jak Prezesina ze Srebrnej Ja nie chce zeby z mojej kasy miasto odkupowało górki fu..cku lepiej niech na Racławickie dołożą
  Przebudowa Racławickich to degradacja a nie remont. Dobrze, że nic z tego nie wyszło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ci ludzie poszaleli? Drogi po zimie są pełne dziur, miasto zakorkowane, bo nie ma tunelu łączącego północ z południem, a wy chcecie, aby odkupywać jakieś pole? Nie wiem nawet gdzie są górki czechowskie, 80 procent mieszkńców nie jest zainteresowanych co tam będzie. Po wałkujecie ten temat, po co te refererendum? Podejrzewa, że ma to przykryc jakieś inne tematy, bo to niewiarygodnie, zeby robic taki szum wokół pola.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten bałwan troll sam sobie odpowiada. Ob raża tych co nie chca blokowiska. Ja nie chce a 1. nie jestm ekologiem 2. nie mieszkam przy górkach. Juz tego cymbała nie raz gasili a on swoje. Nie ma o czym pisac to obraża. W planie boiska są na wierzchowinach. Jak zobaczyłem to jedno na wizualizacjach to się załamałem. Jka tak można . Wyrzycac sport żaby zabetonować. Ja można dawać wizualizacje na których nie ma bloków. Sorry są 3. Gdzieś w oddaleniu za siatką na rozciągniętej perspetywie. Ludzie to obraża waszą inteligencje. Nie dajcie się nabrać. Pójdę specjalnie , się wysile by im podziękować za robien ie z ludzi idiotów. JESTEM na NIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sam już nie wiem jak zagłosować z górkami mam masę wspomnień ,ogniska ,seksik,spacery z psiakiem z jednej strony fajny taki dziki teren ale jak na serio ten park zrobią to dla dzieciarni i ich mamusiek lepiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy kto choć trochę orientuje się w rynku działkami, wie że cena ziemi zależy od tego, co tam można wybudować, a właściwie za ile to będzie można sprzedać. Cena działki pod budownictwo wielorodzinne pewnie rzeczywiście waha się w granicach 600 zł, ale absolutnie nie dotyczy terenów rolnych czy rekreacyjnych, których wartość jest kilkukrotnie mniejsza. Dlatego TBV mogło kupić teren Górek Czechowskich za około 40 mln co daje cenę za m2 mniej niż 40 zł. Ale jest też druga strona medalu, jeżeli zgodzimy się na przekształcenie 30 ha w grunty budowlane pod zabudowę wielorodzinną cena tych terenów rzeczywiście będzie wynosić min 600zł/m2. Jak łatwo obliczyć wartość terenu wzrośnie do 180 mln zł. odejmując koszty zakupu 40 mln i 10 na budowę "parku" TVB zarabia na samym przekształceniu 130 mln! Następne mln na budowanych tam mieszkaniach - do czego mają oczywiście niekwestionowane prawo. Gdy TVB zarobi już 130 mln resztę kłopotliwych nieużytków odda miastu za darmo żeby pozbyć się kłopotu z utrzymaniem tego terenu i nie płacić podatku od nieruchomości. Dodatkowo zobowiąże Miasto do utrzymania Parku który będzie miał w 80% charakter wewnątrz osiedlowy. Oczywiście ten walor TVB nie omieszka  wliczyć  w cenę mieszkania...TVB chce abyśmy zrobili im łaskę i zgodzili się na zmianę Planu Zagospodarowani, ale czy   w rzeczywistości nie okaże się że 'ł" gdzieś po drodze zgubi kreseczkę i zrobimy im coś innego.
 Nareszcie jakiś merytoryczny komentarz. Podpisuję się pod tymi słowami. Należałoby zapoznać ludzi z tą całą "operacją" przekształcania działki i wzrostem jej wartości. Tylko kto miałby to zrobić? Szkoda, że media bardziej nie drążą tematu. Są dwa wyjścia. Albo pójść na to referendum (które notabene powinno byc w jakiś sposób sfinansowane przez TBV, skoro to w ich interesie) i zagłosować na "nie", albo zostac w domu licząc, że nie będzie wymaganej frekwencji. Nie wiem co lepsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak w referendum! Koniec wojny polsko polskiej i rozwój naszego pięknego Lublina!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ci ludzie poszaleli? Drogi po zimie są pełne dziur, miasto zakorkowane, bo nie ma tunelu łączącego północ z południem, a wy chcecie, aby odkupywać jakieś pole? Nie wiem nawet gdzie są górki czechowskie, 80 procent mieszkńców nie jest zainteresowanych co tam będzie. Po wałkujecie ten temat, po co te refererendum? Podejrzewa, że ma to przykryc jakieś inne tematy, bo to niewiarygodnie, zeby robic taki szum wokół pola.
 Miasto nie powinno odkupywać tego terenu. Misto ma inne wydatki, choćby drogowe. Deweloper podjął ryzyko kupując ten teren. Jego broszka. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie referendalne powinno brzmieć: CZY ZGADZACIE SIĘ ODDAĆ 30 ha REKREACYJNYCH TERENÓW MIASTA, ABY PRYWATNA FIRMA ZAROBIŁA NA SAMYM PRZEKSZTAŁCENIU 130 mln zł, W ZAMIAN ODDAJĄC MIASTU KŁOPOTLIWE W UTRZYMANIU NIEUŻYTKI ?
 Dokładnie. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cos mi sie wydaje ze na tych gorkach to bedzie mieszkala cala koalicja obywatelska i ich rodziny. Sprawa ucichnieni nikt sie nawet nie zorientuje. Podobnie jak w Gdansku. Mam nadzieje ze mieszkancy maja jeszcze troche madrosci aby rozgonic ten układ w referendum.
Żebyś sie nie zdziwił kto sie już tam pobudował :)
 a niby czemu tak dziennik ciagle pisze o tym temacie 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coś czuję, że pan Gorczyca też mieszka na górkach czechowskich, gdzie kiedyś hulał wiatr, biegały sarenki i koziołki, amatorzy dobrego, taniego winka mieli swoje schronienie, ale zabudowali i Pan Prezes dostał mieszkanko.
 pewnie dlatego tam mocno się udziela, zeby mu sie widoczek za oknem nie zmienil
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zrzutka na kampanię w obronie Górek ***s://zrzutka.pl/9r5fsf
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech ten Gorczyca wyłoży pieniądze i odkupi teren, a później robi sobie tam park. W****ja mnie te wszystkie stowarzyszenia co kłapią jadaczkami, a później aby ktoś wykładał pieniądze.
Bo najlepiej to się zarządza cudzymi pieniędzmi jak Prezesina ze Srebrnej Ja nie chce zeby z mojej kasy miasto odkupowało górki fu..cku lepiej niech na Racławickie dołożą
Przebudowa Racławickich to degradacja a nie remont. Dobrze, że nic z tego nie wyszło.
 ku...wa jacy wszysyc mądrzy w zarządzaniu miastem weźcie się zbierzcie stwórzcie komitet wygrajcie wybory i rządzcie ... aaaa no tak nikt na was nie chce głosować bo du...py z was a nie włodarze TAKA PRAWDA !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zrzutka na kampanię w obronie Górek  ***s://zrzutka.pl/9r5fsf
 kolejne sprzeniewieżone pieniądze Wy na prawdę myślicie że możecie tak cwaniakować 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem przeciwko odkupieniu górek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale po co odkupywać? leży na stole propozycja, na której miasto jeszcze zarobi a zamiast tego pan ekolog proponuje zatrzymać wszystkie miejskie inwestycje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie czy naprawdę chcecie aby przez kolejne lata był tam ogór i schronisko dla pijaczków, bo tak to się może skończyć, nie zmarnujmy szansy i głosujmy na TAK w referendum!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie miasto by zapłaciło a my, mieszkańcy, w podatkach...
 Jak pisowcy najlepiej rozprowadza się nie swoją kasą niech może ten Gorczyca sam wykupi ten teren a nie z mojej czy twojej kasy 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ewentualna kwota odszkodowania byłaby większa niż 500-600 mln zł. Bioràc pod uwagę fakt że na 13-14 hektarach można budować biura, galerie handlowe i pawilony miasto musiałoby zapłacić właścicielowi odszkodowanie za utracone korzyści z tego typu działalności !!!!!!!
A kto im broni budować galerie handlowe,  biurowce... itp. Tak jak jest zapisane w planie zagospodarowania przestrzennego Górek Czechowskich. Proszę nie pisz głupot!
No właśnie. Tylko, że na blokach zarobią kilkanaście jak kilkadziesiąt razy więcej.
A niech zarabiają!!! Ludzie o to tak Wam na prawdę chodzi??? że sami nie zarobicie a inni??? weźcie się punkijcie w te wasze puste ekologiczne łby i pomyślcie też czasmi o innych a nie jedynie o własnej ***. Ludzie nie mają gdzie pójść na spacer z dzieckiem, na plac zabaw, na siłownie otwartą a pusty teren z chaszczami leży odłogiem od tylu lat. Dalej k...a protestujcie to nigdy nic tam nie będzie opórcz śmieci i podpaleń
 szanowny panie, pan sobie oczywiście zdaje sprawę z tego że przez najbliższe 15 lat parku nie będzie, tylko plac budowy? i niech pan przestanie kłamać, z Górek korzysta wielu ludzi, nie ma najmniejszego problemu, są wygodne ścieżki na całym terenie. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie miasto by zapłaciło a my, mieszkańcy, w podatkach...
 Jak pisowcy najlepiej rozprowadza się nie swoją kasą niech może ten Gorczyca sam wykupi ten teren a nie z mojej czy twojej kasy 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 37

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...